Sport

ŽIVINIČANI I DOBOJLIJE REMIZIRALI Konačan rezutat Konjuh – Sloga 31:31 (15:12)

Živinice. Gradska dvorana. Gledalaca: oko 500. Sudije: Edin Kulović i Vedad Škaljić (obojica iz Sarajeva). Isključenja: Konjuh 10, Sloga (D) 8 minuta. Sedmerci: Konjuh 4  (3), Sloga 5 (5).

Konjuh: Bečić, Marčeta 4, Husić 5, Salkić 3, Šarić, Pavlak  2, Kišić 3, Begić, Pejkušić 2, Modrić 3, Kamberović 10 odbrana, Smajić 3, Pavlović, Radović 2 odbrane, Hamzić 6, Husejnović.

Trenen: Bojan Unčanin.

Sloga (D): Bogdanović 12 odbrana, Bajović, Đurđević, Miličević, V.Stanković 8, Zekić 6, Ćosić 6, Ristić, Knežević 1, B.Stanković 5, Bubić 2, Mišanović 2, Tulendić , Prestaš 1, Stojanović.

Trener:  Danko Panić.

Rukometaši živiničkog Konjuha i dobojske Sloge pobijedili su bodove u susretu 10. kola Premijer lige BiH koji je odigran u Gradskoj dvorani u Živinicama.

Nakon prvog pogodka i  vodstva za domaći tim, Dobojlije preuzimaju inicijativu i ubrzo prelaze u visoko vodstvo os  1:5 i 2:6. Do 18. minute Konjuh uspijeva da dostigne i čak prestigne rukometaše Sloge, te da prvo poluvrijeme riješi u svoju korist (15:12).

U nastavku utakmice gostujući rukometaši dostižu prednost Živiničana i čak prelaze u vodstvo i do tri gola prednosti, ali domaći, predvođeni Hamzićem, dostižu prednost i susret završavaju sa po 31 postignitih pogodaka oba tima (31:31).